Pošlem na trávnik iných, ktorí to za nich vybavia, odpovedal Klopp na otázku, či budú Salah a Firminho chýbať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

NIKDY SA NEVZDÁVAJ / NEVER GIVE UP

Kde ju ten SALAH kúpil?

Salah podľa mňa tú mikinu kúpil už minulý štvrtok a nosil ju 6 dní, aby dal jasne najavo, že je úplne jedno koľko skončil I. zápas v Barcelone. Lebo druhý sa bude hrať na Anfield Road. A mnohých provokoval, ale spoluhráčov musel brutálne motivovať. Áno, mohol si dať aj mikinu s prečiarknutým Messim, ale REDS je jedno s kým hrajú a preto sa vyjadrujú nie o súperovi. Ale o sebe. Podľa mňa od Kloppa po vrátnika vzadu pri vstupe sanitiek všetci verili, že bude vymaľované a na červeno. A tak sa aj stalo. VÔĽA, VIERA, SILA a SEBAVEDOMIE.

The Reds.

FC LIVERPOOL je klub, s ktorým sme v osemdesiatych rokoch začínali fandiť futbalu. Ian Rush dával gól za gólom (vyše 340 za klub) a FC bral tituly v Anglicku ako dnes Juve v Taliansku. Nebolo možné nefandiť THE REDS. A zostalo nám to.

Včera som pri pozeraní na plátno kamošovi povedal, že nastúpi ten istý Liverpool ako v 2005 vo finále Ligy Majstrov proti AC Milan v II. polčase. Odhodlaný. Tiež bolo 3:0 pre súpera a REDS mali len 45 minút na vyrovnanie skóre. Stačilo im 15. Vlastne 6, lebo od 54. do 60. minúty dali 3 góly a počkali si na penaltový rozstrel. Pohodlne v ňom viedli 2:0, a keď Ševčenko nedal v 5. sérii penaltu, tak bol Istanbul v červenom a ušatá išla na ostrovy.

Včera mal FC na obrat 90 minút a tak bachol 1 gól navyše. Nechcem dehonestovať žiadny klub, ale taký gól z rohu by nedostala ani Lakšárska Nová Ves alebo FC Otupné. 11 ohlušených blaugrannas sa kukalo kade-tade a 2-ja chlapci z Anfield zahrali roh, ktorý sa nedal podľa mňa dopredu ani tužkou nakresliť. 24 vecí mohlo v tej sekunde dopadnúť inak a 18 hráčov sa mohlo inak pohnúť. 2-ja diabli si nahrali a na 2 dotyky dostali loptu za 3 sekundy 60 metrov od rohu za čiaru, ale do siete. Podľa mňa rozhodca nič nevidel, ale keď celý štadión hučal, tak odpískal gól.

PATRIOTI. Barcelona možno predala viac dresov Messiho, ale FC LIVERPOOL predal asi 5x toľko šálov. Bez mena. Len názov KLUBU. Na Nou Camp na takomto zápase sedí asi 20,000 turistov z celého sveta a sŕka kave. Na Anfiled Road boli cudzí len 4-ja a aj to rozhodcovia. Ostatní boli fanúšikovia REDS, tím z Barcy nerátam. Patrioti. Hučali od rána, od vstupu na štadión a od 1. minúty. Podľa mňa hučia doteraz, ani spať nešli.

NIKTO NECHCEL predĺženie. Možno len my pri plátnach a televízoroch, lebo to bol brutálne dobrý futbal. Ale REDS to vybavili za asi 100 minút a nechali divákov spievať. Messi musel na antidopingovú kontrolu a niečo mu museli namerať, lebo včera to nebol Messi. Inak pre mňa futbalový boh.

Je jedno kto hrá v zostave REDS, je predurčený na veľké obraty a veľký výkon. Preto nechýbal Salah a ani Firminho. Klopp na otázku, či budú chýbať povedal, že na trávnik pošle iných, ktorí to za tých chýbajúcich vybavia. On to vedel. A ešte to aj povedal. Ale Valverde nepočúval, veď 3:0 a Messi hrá. Ale futbal je o 11 chlapcoch na ihrisku, nie o Messim v zostave. 11 milionárov v zostave nestačilo na 11 diablov v červenom.

Ešte 2 zápasy a 2 trofeje môžu byť doma. Držím palce REDS. A ak by to nevyšlo, tak si Vás aj tak zapnem budúci rok, lebo robíte z futbalu krásny šport, z 90 minút parádnu show a zo svojich hráčov majstrov.