Ako deti hajlujúcemu manažérovi Slovan ukradli

Autor: Ivan Bošňák | 21.9.2019 o 16:21 | (upravené 23.9.2019 o 17:24) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  4625x

Na začiatku bola zloba a nevedomosť ULTRAS SLOVAN. To sú tí, ktorí kúpili voľné vstupenky šesť tisíc deťom z celého Slovenska. Majú vzor, hajlujúceho Iva, ktorý to dal na Adolfa a poslal do kotla odkaz: NEBOJTE SA!

BELASÉ SRDCIA prepichnuté pýchou. A posmelená šľachta si od prvých zápasov v predkolách UEFA súťaží išla svoje. Pokriky, heslá a silné gestá, transparenty a chorály. UEFA si s tým poradila raz-dva a dovolila vedeniu Slovana pustiť na zápas v skupine LEN deti. Z dospelých mohol prísť 1 na 10 drobcov. Ale z ULTRAS a šľachty sa deťom v škole a v kluboch venuje málokto a tak zostali dospeláci "fandiť" v krčme pred telkou. Dobre tak. Na krčmy UEFA nedosiahne a ani by nechcela vedieť, ako "dopadla". My sme tu doma! (Oficiálne stanovisko a vysvetlenie Vedenia Slovana).

IK ml. - manažér SLOVANA na ploche ihriska pozdravuje fanúšikovIK ml. - manažér SLOVANA na ploche ihriska pozdravuje fanúšikov

EMÓCIE. Učitelia zo škôl a tréneri z klubov si doniesli pozitívnu energiu, pokrikmi ju poslali na ihrisko a Šporar a spol. si už v zápase poradili. Slovan dal vlastne 6 gólov (4 Istanbulu, 1 vlastný a penalta je tiež vlastný gól). Komentátor hlásil skóre a pri slove Besiktas publikum vždy odpovedalo "NULA". Po pravde. Deti prišli vyhrať, hecovali Šporara na hetrik a vo Fortune by všetky cashovali smotanu. Len nemôžu tipovať. VYHRÁME, tvrdili unisono. Hráči poslali publiku krásne emócie naspäť. Na veľkých sedačkách drobci nesedeli, nič by cez deviatakov nevideli a tak sa väčšinu zápasu stálo, mávalo, kričalo a podľa pokynov učiteľov aj skandovalo.  Prevládalo, a to aj u detí z Moldavy, Kubína, Popradu a Záhorskej Bystrice v červených klubových dresoch čisté: MY SME SLOVAN!

Deti ukradli všetku pozitívnu emóciu pre seba. Tam hore v treťom rade tribún zostali prázdne VIPky, vypnuté 8QLED monitory, zatvorené chladničky plné šampusu. Hostesky dostali voľno. Zápas trval 2 a pol hodiny. Deťom nechýbal pri rozcvičke rozhodca, už vtedy sa hučalo. A po zápase Greif a tím možno aj nachladli vyzlečení do polonaha, kým pohádzali dresy detiskám. Ďakovačka a stisky rúk sektor po sektore. Mesiac ohlasoval polnoc, naštartované autobusy vonku, ale deti čakali na svojich slovanistov. Štadión svietil, a novinári museli na kapitána Slovana počkať. Turci sa už zberali na odchod domov. "Asi pôjdu peši, že?", srandovali detiská.

MA NA ŽÉR. Zazneli mená všetkých, súpera, trénerov, rozhodcov, moderátora, miest a obcí odkiaľ prišli deti, že Bratislava ich víta, SLOVAN asi 100 krát, v slovenčine, v angličtine. Len meno manažéra nikde, nemohol prísť deti ani len privítať, ruku podať (s pravicou hore sa ani nedá), len na parkovisko pozeral. S pravou rukou hore sa chodí v lepšom prípade po kanáloch, v horšom do basy. Na Slovensku EUR 5,000 pokuta. Dôležité sú signály a SYN ho poslal jasný. Ako sa do hory volá, tak sa z hory.... Alebo: kto si jamu jamu, ten do nej, do nej... Učíme sa na Slovensku hrať súťaže UEFA. Máme štadión, máme Slovan a nakoniec, máme aj slušných divákov. Priemerný vek diváka je o 20 menej ako inde v Európe, čo je rozdiel jednej generácie, tej, o ktorú zaostávame za divákmi v UK, Nemecku a v Rakúsku. Pôjde to, len to nepokaziť:)

DETI V NOCI NA FUTBALE. Všetko dobre dopadlo a dnes sú detiská doma a už plánujú opakovačku na štvrtok 24. októbra. Príde WOLVERHAMPTON z Brítánie týždeň pred Brexitom a zas budú narvané krčmy ultrasmi a na štadióne deti. Už II. pokuta. Jasný verdikt. Nepoučiteľná šľachta. Ja si s deťmi z nášho klubu bukujem aj termín na Bragu na III. zápas v skupine :). Deti už nebudú bojovať s QR kódom pri turnikete (typ NY METRO), budú vedieť, kam pozerať do kamery a bufetári sa prehodia na objednávky typu "20 hot-dogov" a 10 čajov. Oči-puči, fakt, všetky deti boli totiž na výlete, výlet je vreckové, vreckové treba minúť a je jedno koľko je hodín. Kúsok pred polnocou, kola a hot-dog v ruke. Krásnych 11-12 rokov, na WC tlačenica pri vysokom pisoári, pre tých 14-ročných už aj pekné babenky naokolo a sácanie sa s nimi v rade, darované šály a selfies v útrobách. MY SME SLOVAN! Výlet roka!

FRAJERI. V Slovane a okolo Slovana sa ich motalo a aj dnes motá na desiatky. Ak pôsobí frajerským dojmov Andraž Šporar, tak páčik hore a potlesk. Dáva toľko gólov, že to Slovanu stačí na titul, miestenku v skupinovej fáze súťaže UEFA a ešte aj repre Slovinska drží nad vodou. Robí krásny šport, hrá futbal a baví tisíce ľudí. Na Slovensku hlavne deti... 

article_photo (Andraž Šporar oslavuje gól)

RUKA HORE. Ak zdvihne pravú ruku so skrčeným palcom manažér mužstva a vystrie sa ako na piedestále, tak si zaslúži opovrhnutie, zatratenie a palec dole. A koniec v slovenskom futbale, koniec na stoličke manažéra a STOP-ku v športe, lebo svojou mentálnou výbavou patrí do krčmy IV. cenovej skupiny. Tam má poslucháčov a určite aj obdivovateľov.  Ale SLOVAN nie je IV. cenová. SLOVAN nie je jeho, aj keď bude mať zaregistrované belasé logo, podpis na zmluve s hráčmi a na liste vlastníctva parcelu pod tribúnou a bankový účet v UEFA, kam mu chodia odmeny. SLOVAN je dnes Šporar, Greif a 20 borcov, ktorý potrebujú aj manažéra klubu mať za vzor. Nemajú ho, a napriek tomu im ide karta.

ULTRAS SLOVAN. Nepoučiteľná skupina vlastníkov permanentiek, na ktoré sa nedostanú na zápas UEFA CUPu ich SLOVANA. Aký paradox. Je to prevažne skupina poloobnažených tiel, ktorá, ako mi povedal kamarát Laco "Je schopná si podpáliť aj vlastný nový štadión!". Chápu po svojom Kosovo, Trianon, nenávidia slovenský Rím a inú ako bielu farbu pleti. V kotli sú mocní a z kotla sú ochotní vyskočiť a osobne brániť svojich hráčov. Len tí hráči NIE SÚ ich, to sú hráči SLOVANA. Andraž im nehodí dres, Greif sa im nepokloní, tréner Kozák im za toto nikdy nepoďakuje. Len manažér im z ihriska poslal pozdrav. V ich sektore je pekelne horúco, minule horel aj bakelit sedačiek. KOTOL.

AKO ĎALEJ? Ak je IK ml. manažérom Slovana aj fakticky, tak aj jemu patrí VĎAKA za sprístupnenie štadióna pre deti. Ak je to súčasť jeho pokánia, tak gratulujem, je to menovec. Lebo bude zajtra a bude ďalší zápas a SLOVAN divákov potrebuje. Na WOLVERHAMPTON ešte deti prídu, ale Slovan potrebuje žiť z predaja vstupného a nie z detského Ice Tea v bufete. V Anglicku po divokých osemdesiatych rokoch dali futbal do poriadku, grázli boli identifikovaní, demaskovaní, a počas zápasov sa zdržiavajú doživotne na miestnej policajnej stanici. Výsledok si pozrú večer v správach. Cestou aj pre SLOVAN sú jasné pravidlá a tvrdá represia. A vedeniu SLOVANA navrhujeme 1 sektor vyčleniť pre 500 detí a tradíciu LEX UEFA živiť ďalej pod heslom Deti idú na Slovan. Držím palce, Slovensko musí dospieť a my tu chceme ostať žiť a .... chodiť na SLOVAN. Lebo MY SME TU DOMA!

Ako rodičovi a futbalovému manažérovi / aktivistovi mi bolo cťou, že ma s trénermi 30 detí zobralo na zápas Slovana. Inak nechodím. S deťmi prídem rád a zas. Aj 2. a 3. krát :))) VIVAT UEFA

PS: Tento blog po 12 hodinách života na internete nebolo možné zdieľať. Asi preto, že fotka hajlujúceho manažéra vyhrala v centrále nad ANTIFA tónom blogu. Vivat AMERIKA! Alebo, že by interná cenzúra? Od 16:00 deň po publikovaní to opäť ide. Ďakujem.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Doobeda pretestovali 828-tisíc ľudí, pozitívnych bolo takmer osemtisíc

Covid-19 podľahlo ďalších sedem pacientov, pribudlo 2 573 infikovaných.

Zoroslav Kollár aj dvaja sudcovia idú do väzby

Policajná akcia Víchrica sa týkala celkovo desiatich ľudí.


Už ste čítali?